O Projekcie

Masz pytania? Dobrze trafiłeś/aś. Poniżej przedstawiamy spis pytań i odpowiedzi, które mogą nasuwać się przy czytaniu partyjnego bloga. Oczywiście, wszystkie odpowiedzi przeszły pozytywną weryfikację Urzędu Kontroli Przepływu Informacji Partii RD-615.

Gdzie jestem?

Jesteś na oficjalnym blogu projektu „Kopuła”, na którym pojawiają się wpisy przybliżające tło fabularne wydarzeń z książki „Kopuła” oraz materiały z przygotowań do spektaklu teatralnego o tym samym tytule.

Czym jest projekt?

Większość działań w projekcie skupia się wokół aspiracji do przeniesienia minipowieści Pawła Jakubowskiego „Kopuła” na deski teatru. Projekt jednak obejmuje też:
- promocję twórczości autora
- zwiększenie zainteresowania aktywnością młodych artystów-amatorów
- pokazy ukończonego spektaklu

Kto bierze udział w projekcie?

Głównym organizatorem przedstawienia jest szczeciński teatr ‚nie ma’ z Akademickiego Centrum Kultury US, zaś inicjatorem i pomysłodawcą akcji – Paweł Jakubowski, o którym możesz dowiedzieć się więcej z jego strony internetowej oraz licznych recenzji jego książek. Paweł zaprosił do realizacji projektu aktorów teatru ‚nie ma’, którzy w większości stanowią jeszcze tzw. ‚narybek’. Są to: Dorota Sasin, Damian Ogonek, Bartosz Świderski, Grzegorz Wieteska, Piotr Karczyński oraz trójka dłużej związana z zespołem – Angela Latańska, Agnieszka Głowacka i Szymon Loduchowski. Wsparcia przedsięwzięciu udzielają także: szczecińskie Wydawnictwo FORMA, Festiwal Książki Słuchanej i Klub HORMON.

Gdzie i kiedy mogę to zobaczyć?

Obecnie zaplanowane są trzy pokazy spektaklu:

1. PRAPREMIERA na Festiwalu Książki Słuchanej: 15 maja 2014, miejsce: KLUB HORMON, godz. 19:00
2. PREMIERA w teatrze ‚nie ma’: 30 maja 2014, miejsce: Akademickie Centrum Kultury US, godz. 20:30
3. SPEKTAKL REPERTUAROWY w teatrze ‚nie ma’: 14 czerwca 2014, miejsce: Akademickie Centrum Kultury US, godz: 20:30

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

Co oznacza znak V i napis RD-615 pod nim?

Znak V to oficjalne logo Partii zaprojektowane przez jednego z członków Komitetu Założycielskiego Partii u początków kształtowania się administracji w Kopułach. RD-615 jest zaś numerem kodowym nadanym przez Wielkiego Architekta. Numery pozostałych kopuł to: RF-601, RW-620, RH-618 i RM-603

Kim są bohaterowie spektaklu? Gdzie rozgrywa się akcja? Ile trwa przedstawienie?

Głównym bohaterem jest Partia Kopuły RD-615. Jej członkowie, nazywani Wielkimi, to jednocześnie zarządcy najbardziej strategicznych sektorów Miasta. Nie używają imion, stosują terminologię partyjną czyli określenia tytularne związane z pełnioną funkcją.
Wielka Sekretarz: Dorota Sasin
Wielka Łącznik: Angela Latańska
Wielki Rachmistrz: Bartosz Świderski
Wielki Mierniczy: Grzegorz Wieteska
Wielki Inwentaryzator: Szymon Loduchowski
Akcja rozgrywa się w sali głównej posiedzeń. Przedstawienie trwa ponad godzinę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Tyle na początek wystarczy. Po więcej informacji możesz udać się na bloga, bądź skorzystać z naszego działu Kontakt. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>